Sprawdź dzisiejsze okazje zakupowe! Kliknij i sprawdź!
Kosmetyki wybrane, stosowane i polecane przez kosmetologów
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Pielęgnacja twarzy krok po kroku - schemat codziennej pielęgnacji twarzy.
Pielęgnacja twarzy krok po kroku - schemat codziennej pielęgnacji twarzy.

W tym artykule podpowiadamy na najczęściej zadawane pytania w naszym salonie i tłumaczymy jak krok po kroku zadbać i zapewnić sobie zdrowo wyglądającą cerę.

Artykuł jest rozwinięciem i uszczegółowieniem TEGO wpisu. Odpowiada również na pytania czytelników i klientów naszego salonu kosmetycznego

Od czego zacząć świadomą pielęgnację twarzy?

Świadomą pielęgnację twarzy najlepiej zacząć od wizyty w gabinecie kosmetycznym i od przeprowadzenia prawidłowej diagnozy cery popartej wcześniejszym jej zbadaniem. Salon kosmetyczny dysponuje urządzeniami pomiarowymi i odpowiednio przeszkolonym personelem, a takie spotkanie powinno zakończyć się wypisaniem pełnego planu pielęgnacji gabinetowej oraz pielęgnacji domowej. Zapisanie wyników pomiarów i zaleceń w karcie klienta pozwala sprawdzić po 3 - 4 miesiącach efekty realizacji naszych założeń.

Ważna jest również świadomość, że w naszej skórze już od 25 roku życia zaczyna się proces starzenia. Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy pozwala nam przez wiele lat utrzymać tzw. stelaż lipidowy i cieszyć się zdrowo wyglądającą cerą przez całe życie bez konieczności stosowania wypełniaczy lub korzystania z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy?

Codzienna pielęgnacja twarzy polega na porannym przygotowaniu naszej cery do funkcjonowania w zmieniających się warunkach atmosferycznych. Przygotowujemy ją do eksponowania na promienie słoneczne, wiatr, mróz, zmiany temperatur i wilgotności.

Codzienna pielęgnacja twarzy to pięć kroków:

  1. Oczyszczenie czyli demakijaż i umycie twarzy.
  2. Tonizacja czyli wyrównanie PH cery.
  3. Dostarczenie skórze substancji aktywnych i odżywczych - serum
  4. Zadbanie o delikatną skórę wokół oczu
  5. Zabezpieczenie skóry odpowiednią kremem, który będzie chronił. W tym również uwzględniamy ochronę przeciw promieniowaniu UVA i UVB czyli krem z filtrem SPF.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy krok po kroku?

KROK 1 - Pielęgnację domową cery zacznij od wstępnego oczyszczanie twarzy płynem micelarnym.

Rano wystarczy twarz oczyścić z nadmiaru sebum, drobnych zanieczyszczeń i potu. Wystarczy jeśli umyjemy ją wodą i użyjemy toniku - tonizację opiszemy poniżej w kroku 2.

Jednak wieczorem po całym dniu należy porządnie oczyścić skórę twarzy, zarówno z zanieczyszczeń jak i makijażu. Najważniejsze to pożegnanie się z wygodnymi w użyciu chusteczkami do demakijażu. Dlaczego? Ponieważ takie chusteczki najczęściej nasączone są preparatami, które uszkadzają nasz naturalny płaszcz hydrolipidowy. Chusteczki, które znajdziemy w drogeriach zawierają również silikony, silikaty, alkohol i glicerynę. 

Rekomendujemy usunięcie makijażu, kremów i zanieczyszczeń płynem micelarnym lub specjalnymi preparatami w formie żelu lub pianki, które zmyjemy ostatecznie wodą. Płyn micelarny również trzeba zmyć wodą. 

Jako żel rekomendujemy żel Dermo Wash Larens [link].

Piankę Cannabis Arkana [link].

 

Płyn micelarny to na przykład Micellar Lotion 200ml z Larens [link]:

Po co płyn micelarny do pielęgnacji cery?

Odpowiedni płyn micelarny dokładnie i doskonale pomoże pozbyć się makijażu, szczególnie z okolic oczu i z ust. Najważniejszym jego elementem są cząsteczki o właściwościach absorbujących (tzw. micele). Potrafią przyciągać tłuszcze i zanieczyszczenia. Następnie rozpuszczają je i wchłaniają. Są szczególnie skuteczne w przypadku pyłków, z których składa się makijaż. Ich powłoka zewnętrzna przyciąga wodę, odpycha tłuszcze (jest hydrofilowa), a ich wnętrze przyciąga tłuszcze i odpycha wodę (jest hydrofobowe).

Pamiętaj o tym, że oczyszczanie przy pomocy płynu micelarnego i tak musisz zakończyć umyciem twarzy wodą!

Warto zauważyć, że skóra w okolicach oczu jest dużo bardziej delikatna. Właściwie nie posiada warstwy lipidowej, która mogłaby ją tam chronić. Dlatego pamiętajmy, że w okolicach oczu starać się nie pocierać zbyt mocno wacikiem kosmetycznym. Obszaru okolic oczu nie należy również nadmierne rozciągać. 

Porada: Przyłóż nasączony wacik na kilka chwil do oka i delikatnymi ruchami zmyj cały tusz z rzęs.

W drugim etapie proponujemy umyć całą buzię specjalnymi preparatami do mycia twarzy – służą do tego pianki, specjalne płyny lub emulsje dobrane do potrzeb naszej skóry.

Czym powinno się myć twarz?

Dla cer wrażliwych proponujemy piankę cannabisową firmy Arkana, która doskonale usuwa makijaż również w okolicach oczu, wyrównuje płaszcz hydrolipidowy, łagodzi podrażnienia i nawilża.

Dla cer dojrzałych warto stosować piankę Woman Definition, która zapobiega utracie elastyczności oraz opóźnia procesy starzenia się. Produkt także dla skór wrażliwych!

 

Do mycia skór i cer skłonnych do zmian trądzikowych, z alergiami skórnymi i wrażliwych polecamy płyn Dermo Wash - ten płyn zastępuje płyn do demakijażu, mydło w płynie, możesz go również stosować do mycia całego ciała, szczególnie gdy Twoja skóra jest sucha, podrażniona,atopowa. 

Ważne! Jeśli Twoja skóra nie jest przyzwyczajona do pielęgnacji produktami bogatymi w składniki aktywne, jest zanieczyszczona lub trądzikową, to po zastosowaniu żelu Dermo Wash mogą przez kilka dni pokazywać się wykwity, wypryski, suchość lub delikatne zaczerwienienia. Skóra będzie w procesie oczyszczania się i detoksu. Pozwól swojej skórze zacząć zdrowo funkcjonować i daj jej chwilę czasu.

Rekomendujemy przez pierwsze 2 tygodnie używanie tego produktu co 2 dni, wieczorem. Po upływie tego czasu, wprowadź Dermo Wash do codziennej pielęgnacji. Dermo Wash zawsze spłucz dokładnie wodą!

Jak prawidłowo myć twarz - przewodnik krok po kroku?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby naszą cerę myć w ciepłej (nie w gorącej!) wodzie przez około minutę stymulując skórę przyjemnym masażem. 

Pamiętaj aby do oczyszczania skóry używać odpowiedniego dla niej preparatu i zawsze na końcu zmyć twarz wodą!

Czy stosować peelingi do skóry twarzy? Jeśli tak to jak często?

Peelingi służą do usunięcia martwego naskórka i dzięki temu sprawiają, że substancje aktywne zawarte w kosmetykach których używamy, lepiej się wchłaniają. Dla większości cer, w tym również dla cer wrażliwych i naczyniowych odpowiedni będzie peeling enzymatyczny.

Polecamy Enzymatic peeling Larens

 

Peeling enzymatyczny wykonujemy co 1-2 tygodnie.

Dla cer przetłuszczających się, grubych, z rozszerzonymi porami dobieraj peelingi drobnoziarniste lub peelingi z dodatkiem kwasów. 

Nasza rekomendacja to Crystal peeling Arkana z dodatkiem korundu i kwasu salicylowego.

Taki peeling wykonujemy nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Prowadząc salon kosmetyczny zachęcamy do korzystania z zabiegów z użyciem peelingu kawitacyjnego lub peelingów chemicznych zwanych potocznie kwasami.

Takie zabiegi wykazują szersze zastosowanie niż peelingi wykonywane w domu.

Rekomendujemy wykonanie zabiegu co 3-4 tygodnie w dobrym salonie kosmetycznym.

Jaka jest prawidłowa kolejność nakładania kosmetyków i preparatów.

KROK 1 - Oczyść skórę odpowiednim preparatem i umyj ją potem wodą

Woda jest niezbędna aby skóra była naprawdę umytą i czysta, a zanieczyszczenia wraz z preparatem dokładnie usunięte.

KROK 2 - Wyrównaj PH skóry i zastosuj tonizację.

Tonik zapewni naszej skórze odpowiedni poziom PH. Tonik najlepiej nakładać przy pomocy wacików kosmetycznych. 

Przestrzegamy jednak przed zbyt mocnym pocieraniem skóry.

Najlepiej nasączony tonikiem wacik wciskać delikatnie w skórę, miejsce przy miejscu, lub wklepać tonik dłońmi.

Jaki jest dobry tonik do twarzy?

Do odpowiedniej tonizacji większości cer rekomendujemy Tonik Repir+ z funkcją naprawczą ponieważ jego kwaśny odczyn przywraca skórze jej naturalny poziom PH, chroniąc przed rozwojem bakterii i zachwianiem równowagi mikrobiologicznej. Jednocześnie zawiera kolagen działający naprawczo już na etapie tonizacji.

 

Natomiast dla cer trądzikowych i naczyniowych rekomendujemy specjalny tonik z kwasem azelainowym Arkana, który stonuje zaczerwienioną skórę, działa przeciwzapalnie, normalizująco i łagodząco.

Czego jeszcze potrzebuje skóra twarzy? Substancji odżywczych i naprawczych.

Dlatego przechodzimy do kolejnego etapu w codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

KROK 3 - Wprowadzenie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry.

Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji domowej jest zastosowanie odpowiedniego serum. 

Serum to najczęściej produkt o lekkiej, żelowej lub emulsyjnej konsystencji, który zwykle zawiera dużo wyższe stężenie składników aktywnych od kremu.

Co pierwsze serum czy krem?

Pamiętaj! Serum zawsze nakładaj pod krem!

Zwracamy no to nieustannie uwagę ponieważ większość osób nakłada samo serum, sam krem lub serum wklepują w twarz dopiero po nałożeniu kremu. Zwróć uwagę na to żeby serum delikatnie wklepać w stonizowaną skórę.

Porada! Nałóż niewielką ilość, ponieważ to zagwarantuje szybsze jego wchłanianie.

Serum, podobnie jak krem musi być dobrze dobrane do rodzaju cery.

Dlatego poniżej kilka sprawdzonych podpowiedzi, ale pamiętaj że zawsze zawsze możesz się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo lub na wideo i otrzymać poradę - kontakt na końcu artykułu.

Do cery dojrzałej Lipocoll [KLIKNIJ]

Do cery trądzikowej Silver Face Gel [KLIKNIJ]

Do cery suchej Serum Bio Renew [KLIKNIJ]

Do cery naczynkowej również Silver Face Gel [KLIKNIJ]

Kiedy stosuje się serum?

Używanie serum dedykujemy wszystkim osobom po 30 roku życia, W przypadku młodszych cer serum należy używać zawsze kiedy nasza skóra ma skłonności do trądziku, rozszerzonych naczynek lub kiedy nadmiernie się przesusza.

Co nakładać po serum?

Po serum sporo osób natychmiast przechodzi do nakładania kremu na twarz. Jednak my rekomendujemy szczególne zaopiekowanie się skórą wokół oczu.

Dlatego po serum nakładamy kremy na okolice oczu. Zapraszamy do kolejnego etapu.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja okolic oczu?

KROK 4 - Pielęgnacja okolic oczu.

Jeśli chcesz naprawdę dobrze zaopiekować się swoją cerą pamiętaj o okolicach oczu.

Ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo delikatna ostrożnie aplikuj specjalny krem dedykowany tej okolicy.

Porada! Wmasowuj go delikatnie kolistymi ruchami. Nieco mocniej możesz go zaaplikować w miejscu zmarszczek - bezpośrednio na zmarszczkę.

Jeżeli Twoja okolice oczu posiadają delikatne obrzęki lub zasinienia warto mocniejszym ruchem przepchnąć sobie limfę.

W tym celu delikatnie uciskaj skórę. Pamiętaj! Przepychanie limfy wykonujemy zawsze od strony wewnętrznej (od nosa) do zewnętrznego kącika oka - w kierunku uszu.

Kremy pod oczy zazwyczaj wchłaniają się bardzo szybko. Rekomendujemy nowe serum Syn Ake Eye & More 30 ml , które dzięki kompleksowi bioaktywnych peptydów kolagenu rybiego oraz SYN®-AKE (neuropeptyd naśladujący działanie toksyny z jadu żmii - Temple Viper) rozluźnia i hamuje skurcze mięśniowe, poskramiając zmarszczki mimiczne.

Czas na ostatni etap pielęgnacji twarzy – nałożenie kremu na twarz.

KROK 5 - krem 

Na koniec naszej pielęgnacji aplikujemy krem na twarz, który nakładamy również delikatnymi ruchami.

Możesz go również wklepać lub wmasowywać. 

Porada! Przy rozmasowywaniu wykonuj ruch od dołu do góry.Nigdy nie naciągaj skóry w dół.

Krem możesz również wprowadzić za pomocą delikatnego uciskania.

Wiosną i latem niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna i wówczas na krem nawilżający nakładamy dodatkowo krem z wysokim filtrem , najlepiej SPF 50+

Który krem nawilżający do twarzy zapewni odpowiednie nawilżenie skóry twarzy?

Praktycznie do każdej cery możemy polecić ultranawilżający krem Hydro Balance, który zawiera kompleks naturalnych peptydów kolagenu rybiego w liposomach (Liposomal Collagen Complex ) oraz koktajl składników aktywnych, przynoszących i utrzymujących równowagę hydrolipidową skóry. Sprawdzi się idealnie pod makijaż! Ten krem wyreguluje poziom nawilżenia Twojej cery.

Jest on rekomendowany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

Jednak mężczyźni uwielbiają specjalny krem Revital Men, który ma podobne działanie, ale wchłania się natychmiast i ładnie pachnie.

Jakich szkodliwych substancji unikać w kosmetykach?

Zachęcamy do zakupu w naturalnych kosmetyków takich które same sprawdziłyśmy i rekomendujemy naszym sklepie kobiece-kosmetyki.pl

Jednak jeśli chcą państwo kupować kosmetyki w drogeriach, na allegro lub różnych portalach proponujemy zwrócić uwagę na etykiety kupowanych kosmetyków i unikać następujących składników:

Formaldehyd i jego pochodne - sam formaldehyd został zakazany w Polsce, ale w kosmetykach tzw. drogeryjnych można znaleźć tzw. donory - substancje uwalniające formaldehyd, tj.: Diazolidinyl Urea, DMDM Hydantoin, Quaternium-15, Imidazolidinyl Urea, Methenamine, Bronopol.

Poliakrylamid - powstaje w wyniku polimeryzacji cząsteczek akrylamidu, który pany jest za substancja rakotwórczą.

Aluminium, które można znaleść jako sole glinu i związki kompleksowe, np. chlorek glinu, chlorowodorotlenek glinu, tetrahydroksychlorek glinowocyrkonowy glicyny, seskwichlorowodorotlenek glinu.

Ftalany, które zwiększają możliwość wystąpienia astmy i alergii. Znajdziemy pod nazwami: Phthalates, Dibutyl phthalate, Diethyl phthalate, Dimethyl phthalate, bis(2-Ethylhexyl) phthalate, bis(2-Methoxyethyl) phthalate, n-pentyl-isopentylphtalate, di-n-pentyl phtalate, diisopentylphtalate, Benzyl butyl phtalate. Skumulowane w organizmie oddziałują na nerki, wątrobę, układ rozrodczy i niektóre hormony.

Triclosan - silny związek bakteriobójczy który często pełni rolę konserwantu.

Toluen (destylat smoły węglowej) występujący w kosmetykach jako: Toluol, Toluene, Phenylmethane, Methylbenzene. 

Kiedy stosować krem z filtrem SPF?

Gramy z filtrami przeciwsłonecznymi nakładamy po oczyszczeniu cery i po nałożeniu kremu nawilżającego na dzień.

Porada! Nakładajmy je pod makijaż ponieważ to zapewni ich skuteczne działanie.

Należy pamiętać, że nawet krem z najwyższym faktorem SPF nie zapewni nam ochrony przez cały dzień.

Osoby o ciemniejszej karnacji mogą stosować kremy z filtrami w granicach 20-30 SPF, natomiast osoby o delikatnych cerach lub ze skłonnościami do przebarwień z filtrem minimum SPF 50+.

Rekomendujemy unikanie promieni słonecznych i całkowitą ochronę twarzy poprzez stosowanie nakrycia głowy.

Jeśli szukacie kremu z filtrem SPF50+ polecamy krem ochronny Sun Protect SPF 50+ Arkana.

Wkrótce odpowiemy na pytania naszych klientek:

Czy poszczególne kroki pielęgnacyjne różnią się w zależności od typu cery?

Jak powinna wyglądać poranna i wieczorna pielęgnacja skóry twarzy?

Czy serum do twarzy można stosować codziennie?

Kiedy serum, a kiedy tonik?

Czy stosować maseczkę do twarzy?

Czym myć twarz rano i wieczorem?

Co stosować na twarz na nos?

Co zrobić, żeby twarz się nie starzała?

Jak odpowiednio pielęgnować cerę trądzikową.

Cerę trądzikową charakteryzuje skłonność do powstania stanów zapalnych i zaskórników. Zwykle taki rodzaj cery ulega przetłuszczeniu się co w efekcie może powodować występowanie lub nawet nasilanie się zmian trądzikowych. Aby przybliżyć pielęgnację cery trądzikowej przygotowałyśmy specjalny artykuł na ten temat: https://kobiece-kosmetyki.pl/pl/blog/Jak-prawidlowo-pielegnowac-cere-tradzikowa-tlusta-porady-kosmetyczne/2

 

Chcesz mieć pewność właściwie dobranych kosmetyków do pielęgnacji swojej cery? Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Waluty

Zadzwoń do nas!

502 063 987

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl